ANOTÁCIE:
Rozprávky z trávy (Ikar, 2013)
Prvé vydanie veselých poučných rozprávok vyšlo v roku 2007. Kniha je určená čitateľom od 6 do 99 rokov a je plná zaujímavostí o živote hmyzu a iných bezstavovcoch.
Deti poteší, dospelých poučí.
Nádherné ulistrácie vytvoril Marek Mertinko.


Školienkina čítanka (2013)
Kratučké milé príbehy a básničky o kamarátoch Lienky Školienky, zamerané na rozvoj čitateľských zručností prváčikov a druhákov s veselými úlohami pedagogičky Denysy Križanovej nezávisle pokračujú na úspešnú knihu Školienkine dobrodružstvá. V súlade s učivom 2. ročníka, no vhodné už od 5 rokov.
Knihu možno objednať na stránke OZ  Poza školu.

Stratené rozprávky Považia (2013)
19 povestí a rozprávok z Považia, ktoré prerozprávali a dotvorili štyria autori - Milan Húževka, Milada Vargová, Rudolf Dobiáš a 11 z nich práve Silvia Havelková. Ilustrovala Milada Mercellová. Publikácia vyšla v rámci spoločného projektu MAS Teplička a MAS Považie.


Jedného pekného dňa (Ikar, 2012)
Tridsaťdvaročná plnoštíhla a nezadaná Trudy hľadá toho pravého. Komplikovaný vzťah s mamou jej vynahrádza tajný spojenec - večne vtipkujúci strýko Tónko. Plány hlavnej hrdinky skríži bývalý priateľ Jaro. Ale nikdy nevieme, čo nám je v živote súdené. Možno JEDNÉHO  PEKNÉHO  DŇA...Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar. Kúpiť sa dá v kníhkupectvách v rámci celého Slovenska alebo si ju môžete objednať v internetových kníhkupectvách (bux.sk, martinus.sk, gorila.sk atď.)


Stačí si (ne)želať (Ikar, 2011)
Novela, v ktorej sa všetko točí okolo súčasnej ženy. Satirický pohľad na to, že nie vždy všetko môže fungovať tak, ako si naplánujeme. Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar.
Kúpiť sa dá v kníhkupectvách v rámci celého Slovenska alebo si ju môžete objednať v internetových kníhkupectvách (bux.sk, martinus.sk, gorila.sk atď.)

Hrdinovia dejín (2010)
Tretí projekt s Denysou Križanovou zahŕňa aj túto zaujímavú knihu tridsiatich príbehov o osobnostiach v ľudskej histórii podaných vhodne pre detského čitateľa. Celofarebná kniha s nádhernými ilustráciami Milady Mercellovej.
Vhodné pre deti od 8 rokov.
Knihu možno objednať na stránke OZ  Poza školu.

Živá voda (2010)
Výsledok druhého spoločného projektu s Denysou Križanovou. Rozprávka na ľudové motívy  doplnená množstvom fotografií. Projekt Živá voda v súťaži Cena Slovak Telekom 2010 (v konkurencii 161 projektov) získal II. miesto v kategórii materské školy a prvý stupeň základných škôl.
Vhodné pre deti 5-9 rokov.
Knihu možno objednať na stránke  OZ Poza školu.

Školienkine dobrodružstvá (2009)
30 príbehov Lienky Školienky, ktorá začala chodiť s deťmi do prvej triedy, sa stala súčasťou projektu ŠKOLIENKA. Autorkou projektu je pedagogička Denysa Križanová. Projekt sa stal absolútnym víťazom v Národnej súťaži na podporu tvorivosti a inovácií v rámci Európskeho roku tvorivosti a inovácii 2009 (Ministerstvo školstva SR a SAAIC). Podľa projektu a knihy sa v júni 2010 učilo na 128 základných školách v rámci celého Slovenska, tento počet neustále narastá. Kniha je plná detských ilustrácií. Krstil ju herec Milan Lasica. Vhodné pre deti 5-8 rokov, je ideálna nie len na vyučovanie, ale aj ako prvé čítanie. Ku knihe vyšlo v r. 2013 aj hudobné CD pre deti s hudbou Karola Glamoša.
Knihu a CD možno objednať na stránke  OZ Poza skolu.

Z kresla (2008)
91 kratučkých ľahkých satirických básní zo života tridsiatničky.


CD PLANÉTY - slnečná cesta vesmírom (2010)
Unikátne náučné CD s 3D animáciami slnečnej sústavy vyšlo spoločnosťou SUNAEON, s.r.o. Je vhodným a veľmi pútavým učebným materiálom.
Pre deti 9+, ale i dospelých. Autorkou textov je Silvia Havelková.
Viac o CD na adrese spoločnosti Sunaeon.
[späť  Family Art Pages]
Copyright 11/2013 SH